CIAŁO, RODZINA

5 powodów dla których twoje dzieci powinny widzieć jak biegasz

June 4, 2016, Author: Anca

Łatwo byłoby zrezygnować z biegania na rzecz wielu obowiązków, które wynikają z faktu bycia rodzicem. Gdy stajesz się matką Twoje życie wywraca się do góry nogami. Nie masz już tyle wolnego czasu co wcześniej, a Twoje priorytety muszą się zmienić. Ale nie możesz też zrezygnować ze wszystkiego! Musisz dbać o swoje zdrowie i kondycję, bo Twoja pociecha na pewno nie będzie szczęśliwa, gdy na Twojej twarzy pojawi się smutek. Może to zabrzmieć odrobinę egoistycznie, ale myśl o sobie, by w Twoim życiu pojawił się ład i harmonia.  Jako “dobra egoistka” pamiętaj, że najlepsza mama to szczęśliwa kobieta, która dba przede wszystkim o siebie.

Jeśli nie biegasz, spróbuj. Wiem, że pokonanie „niechcemisiów” (czyli nie chce mi się)  jest trudne, ale z odrobina chęci można je przekonać do współpracy. Mi osobiście udało się. W zeszłym roku przebiegłam półmaraton. Oczywiście sprytne “niechcemisie” nadal mnie napadają, ale wiem jak z nimi postępować – zapraszam do artykułu: JAK SIĘ ZMOTYWOWAĆ DO BIEGANIA

 

5 POWODÓW DLA KTÓRYCH TWOJE DZIECI POWINNY WIDZIEĆ JAK BIEGASZ

 

SIŁA

Nie musisz od razu być kimś, kto całe swoje życie poświęca dla sportu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by odrobinę zadbać o swoją kondycję i samopoczucie. Bieg doda Ci sił i pozwoli się wyciszyć. Jest świetnym sposobem na odreagowanie codziennych stresów. Dodatkowo podczas biegania w naszym ciele następuje produkcja endorfin, czyli hormonów szczęścia, dzięki którym odczuwamy euforię, a nasz nastrój zdecydowanie się poprawia.

OGRANICZENIA

Poznaj swoje granice, by nauczyć się je pokonywać. Nigdy się nie poddawaj i nie mów, że coś jest dla Ciebie niemożliwe. Przezwyciężaj swoje słabości i świętuj swoje sukcesy, a potem podejmuj kolejne wyzwania i walcz z własnymi ograniczeniami. Pamiętaj, że tak naprawdę wszystkie przeszkody znajdują się jedynie w Twojej głowie, więc nie pozwól, by zawładnęły one Twoim życiem, bądź kto inny to zrobił. Na swoim przykładzie naucz swoje dziecko jak przekraczać bariery. Bieganie jedynie ułatwi Ci to zadanie.

PEWNOŚĆ SIEBIE

Bieganie dodaje więcej pewności siebie niż jakakolwiek inna forma aktywności fizycznej. Zaangażuj się w nie nie tylko dlatego, że dzięki niemu wyrzeźbisz swoją sylwetkę i zrzucisz zbędne kilogramy. Codzienny jogging ułatwi Ci stawianie sobie konkretnych celów i dążenie do nich. To wspaniałe mieć pełną władzę nad swoim ciałem i umysłem. Nie zważaj na to co mówią o Tobie inni, to Ty masz czuć się seksowna i piękna. Pamiętaj, że wszystko co robisz robisz dla siebie. Staniesz się panią swojego życia i już nikt i nic nie stanie na Twojej drodze do szczęścia. Wyjaśnij swojemu dziecku dlaczego biegasz i co daje Ci codzienny trening. Dzięki temu staniesz się dla niego wzorem do naśladowania i chętniej będzie brać z Ciebie przykład.

RÓWNOWAGA

Biegaczki bardzo często są lepiej zorganizowane w odróżnieniu do niebiegających kobiet. Realizacja wszystkich zaplanowanych na dany dzień zadań wydaje Ci się niemożliwa? Dzięki codziennemu bieganiu odnajdziesz w sobie niedostrzegane dotąd pokłady sił, za pośrednictwem których bez problemu będziesz mogła zmierzyć się z trudami życia codziennego. Pamiętaj, że musisz przecież znaleźć czas na macierzyństwo, małżeństwo, karierę, a do tego jeszcze chwilę dla znajomych i przyjaciół. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale nie jest znowu tak trudno, żebyś nie mogła stawić temu czoła.

PASJA

Czy jest coś ważniejszego w życiu? Pasja jest czymś ogromnym, wymagającym i przerażającym jednocześnie. Inspiruje i nadaje sensu Twojemu życiu. Czy patrząc w przeszłość możesz bez wahania powiedzieć, że Twoje życie było kompletne? Jeśli nie już teraz zadbaj o to, by za kilka lat odpowiedź na to pytanie była twierdząca.

polmaraton