UMYSŁ

7 rzeczy, które warto zrobić dla siebie

March 9, 2016, Author: Anca

“Szaleństwem jest postępować ciągle tak samo i spodziewać innych rezultatów”
– Albert Einstein

linia

“Zmiana może być przerażająca, ale wiesz co jest jeszcze straszniejsze?
Pozwolić, żeby strach powstrzymał Cię przed Wzrostem, Rozwojem i Postępem.”
– Mandy Hale

PODRÓŻUJ

Podróże zmieniają sposób w jaki patrzymy na świat, poszerzają perspektywę. To w wyniku podróży dokonujemy rewolucji w systemie naszych wartości, poznajemy nowe modele życia, szczęścia, spełnienia, ale również nieznany dotychczas wymiar biedy, smutku, nieszczęścia, cierpienia. Uczymy się tolerancji i zrozumienia. Stajemy przed nowymi wyborami, w nowym środowisku, w nowej kulturze- to musi mieć ogromny wpływ na to, jakimi ludźmi jesteśmy. Jeśli nie możesz podróżować to staraj się chodzić różnymi drogami. Jeśli zawsze dojeżdżasz do pracy samochodem, dla odmiany wybierz tramwaj. Chodząc pieszo staraj się zmieniać swoją trasę. Czasem warto jest nawet wyjść kilka minut wcześniej i pójść okrężną drogą by natknąć się na coś absolutnie nowego.

 

RÓB TO, CO CIĘ PRZERAŻA

Sposób na zwalczenie strachów jest tylko jeden. Trzeba stawić im czoła. Rzuć sobie wyzwanie. To najlepsza droga samorozwoju. Uczy Cię, jak być nieustraszonym. A kiedy już osiągniesz wyznaczony cel- ciesz się i świętuj porostu zacznij żyć.

 

NAUCZ SIĘ CZEGOŚ NOWEGO

Istnieje wiele powodów, dla których warto znaleźć codziennie trochę czasu aby nauczyć się czegoś nowego. Może to dotyczyć tematów Ci już znanych, przydatnych zawodowo czy powiązanych z Twoim hobby. Aby zmienić cos w swoim życiu należy wyjść ze swojej strefy komfortu.

 

NAUCZYĆ SIĘ NOWEGO JĘZYKA

Nauka języka obcego przekłada się na zwiększenie połączeń nerwowych w mózgu, a to powoduje, że umysł staje się bardziej elastyczny i wydajny.

Znajomość języka obcego pozwala na istotną zmianę oglądu sytuacji i w efekcie pozwala np. na dokonywanie trafniejszych osądów i podejmowanie właściwszych decyzji.

 

SKUP SIĘ NA SWOIM ZDROWIU.

Wiele się mówi że należy zadbać o odpowiednią dietę, aktywność fizyczną, odstawić używki, znaleźć czas na sen i odpoczynek i nauczyć się radzić ze stresem. Łatwiej jednak mówić niż zrobić. Z własnego doświadczenia proponuje (w szkole zawsze miałam zwolnienie z wf, sport był mi zawsze daleki) zacząć od biegania, a właściwie od slow jogging. Bieganie pomaga rozwiązać problemy – jeśli biegniesz wolno 21 kilometrów i w tym czasie nie udało ci się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny :).

KOCHAJ

MIŁOŚĆ TO PASJA. Miłość to największy i najbardziej pożądany element ludzkiej duszy. To nie tylko ogień namiętności i żar pozytywnych uczuć ale również życie. To podstawowy składnik budulcowy naszego życia. Dzięki miłości czujemy, dostrzegamy, promieniejemy, marzymy, oddychamy, odnosimy sukcesy, pragniemy kontaktów z innymi ludźmi…

 

KOCHAJ SIĘ A NIE UPRAWIAJ SEKSU

Kiedy seks staje się stałym elementem życia, wszystko układa się. Ludzie, którzy kochają się ze swoimi partnerami często, tworzą najszczęśliwsze pary, co nie powinno być zaskoczeniem, bo już dawno temu dowiedziono, że im więcej seksu, tym większe odczuwamy zadowolenie.

Co byście dopisali do tej listy? Naprawdę warto zainwestować w siebie, zrobić coś TYLKO dla siebie! 🙂 Co Wy na to? ♥

 

36514-O0U5B4

 

linia

Źródło:
www.psychologiazycia.com

 

comments (2)

 • avatar image
  Ja właśnie walczę z moim strachem. Ciężko jest ale staram się jak mogę. Resztę punktów odhaczonych i dalej realizowanych :)

  Wolves On-Road

  March 9, 2016 Reply
  • avatar image
   Wiekszosc z nas ma swoje osobiste strachy. Wazne ze je umiemy nazwac i zwalczac! JA tez pracuje nad swoimi ;-)

   anca

   March 10, 2016 Reply