CIAŁO

Bieganie jest dla każdego. Dla ciebie również!!!!!

March 2, 2016, Author: Anca

5987ccc0af65a159577bfe29b8b0780c

W ostatnich latach łatwo zaobserwować ogromny wzrost popularności biegania jako formy spędzania wolnego czasu. Widoczne jest to zarówno w mediach, gdzie bardzo często możemy natrafić na materiały promujących tę dyscyplinę sportu, jak i na ulicach naszych miast, gdzie widok zadyszanych biegaczy przestał już kogokolwiek dziwić.

Jednak pomimo szerokiej kampanii reklamującej bieganie jako jedną z najzdrowszych form aktywności fizycznej, wiele osób wciąż uważa, że się do tego nie nadają, są zbyt słabi, że abybiegać trzeba być wytrawnym sportowcem

TO MIT!!!

Biegaczem może zostać każdy, nie zależnie czy ma lat 18 czy 60, czy jest osobą pracującą, studentem, matką z trójką dzieci czy emerytem.

Problemem wielu osób jest nieodpowiednie nastawienie, lęk przed podjęciem wyzwania, a jeśli już nawet uda im się to pokonać i wyjdą z domu (brawo!) na pierwszy trening, to szybko się zniechęcają, ponieważ koleżanka z pracy właśnie pochwaliła się ukończeniem maratonu, a oni dostają odruchów wymiotnych po pokonaniu 2 kilometrów.

Wynika to z braku odpowiedniej wiedzy jak powinno rozpoczynać się przygodę z bieganiem tak, aby je pokochać, a nie znienawidzić.

Nie oczekuj na początku zbyt wiele- tylko małymi krokami dojdziesz do wymarzonego celu. Nie stawiaj sobie wyzwań, którym nie będziesz w stanie sprostać. Zacznij od marszobiegu- minuta biegu po której następuje minuta marszu. Dzięki temu przyzwyczaisz organizm do wysiłku, zwłaszcza, jeśli w ostatnim czasie nie uprawiałaś sportu. W miarę poprawy kondycji fizycznej skracaj czas marszu, aż wreszcie poczujesz, że jest ci on zupełnie zbędny.

Spróbuj biegać z muzyką- sama wiem, jak ciężko biega się w ciszy. Muzyka pozwala „odciać się” od otaczającego świata, odstresować się, zapomnieć o problemach codziennego życia. Nie będziesz też myślała o zmęczeniu.

Pomyśl jak wygląda twój przeciętny tydzień i zaplanuj w jakie dni możesz wykonywać treningi. I przestrzegaj tego! Inaczej szczególnie na początku przygody z bieganiem szybko możesz zrezygnować, zaczniesz wymyślać coraz to lepsze wymówki, aby zostać w domu.

Zorientuj się czy jest w twojej okolicy grupa biegowa, do której mogłabyś dołączyć. Razem łatwiej się zmotywować, nic nie dodaje tak energii i motywacji, szczególnie w chwilach kryzysu, jak obecność drugiej osoby.

Postaraj się zachęcić bliską ci osobę, aby zaczęła biegać razem z tobą. Bo rodzina jest najważniejsza!!!

11139883_10152772827204117_1750218225_n

ANCA i ja. 8 Półmaraton Poznań 2015

linia

Źródło:
pinterest.com