CIAŁO, UMYSŁ

Co robić aby być szczęśliwym człowiekiem?

May 28, 2016, Author: Anca

CO ROBIĆ ABY BYĆ SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM? Nie ma recepty na szczęście, gdyż każdemu co innego daje zadowolenie. Pamiętajmy jedno, przyszliśmy na ten świat by być szczęśliwym człowiekiem.

Przeczytaj listę 17 rzeczy, które należy przestać robić żeby być szczęśliwym i pamiętaj, że tylko od nas zależy jaką drogę obierzemy.

 

ODPUŚĆ POTRZEBĘ ABY ZAWSZE MIEĆ RACJĘ

 Żadna liczba eksperymentów nie może dowieść, że mam rację: jeden eksperyment może pokazać, że jej nie mam.  
Albert Einstein

 

ODPUŚĆ POTRZEBĘ KONTROLOWANIA

Nie wszystko da się kontrolować. Są sytuacje i wydarzenia, na które nie mamy wpływu,  lub jest on tak minimalny, że nie ma sensu podejmować działania – czas i wysiłek włożony w zmianę jednego elementu sprawiłby, że zaniedbalibyśmy inne, ważniejsze obszary naszego życia.

 

PRZESTAŃ ZRZUCAĆ WINĘ NA INNYCH

Człowiek jest tak cudownie skonstruowany, że zawsze zrzuca winę na innych. Albo przynajmniej wynajduje sobie okoliczności łagodzące.
Éric-Em­manuel Schmitt

 

NIGDY NIE MÓW O SOBIE ŹLE

Stajemy się tym o czym myślimy.
Theodor Frankl

Pamiętaj, że gdy kierują Tobą negatywne wibracje, jedyna energia jaką możesz przyciągnąć jest negatywna – zaczniesz przyciągać negatywne sytuacje do swojego życia.

 

ODPUŚĆ PRZEKONANIA, KTÓRE CIĘ OGRANICZAJĄ

Możesz mieć wszystko czego pragniesz, jeżeli pozbędziesz się przekonania , że nie możesz tego mieć.  
Robert Anthony

 

ODPUŚĆ NARZEKANIE

Narzekanie jest czymś złym, nie tylko wobec innych, ale także kiedy narzekamy na samych siebie, kiedy wszystko wydaje nam się gorzkie. Są złe – bo odbierają nam nadzieję

Franciszek Papież

 

ODPUŚĆ KRYTYKOWANIE INNYCH

Krytykować, potępiać i narzekać potrafi każdy głupiec – i większość głupców tak robi. Ale aby zrozumieć i darować, potrzeba charakteru i samokontroli – Dale Carnegie

 

ODPUŚĆ POTRZEBĘ ZROBIENIA WRAŻENIA NA INNYCH

Zdrowa miłość do samego siebie oznacza, że nie czujemy przymusu, aby tłumaczyć się przed sobą lub innymi, dlaczego jedziemy na wakacje, dlaczego śpimy dłużej, dlaczego kupujemy sobie nowe buty, dlaczego rozpieszczamy siebie od czasu do czasu. Czujemy się komfortowo robiąc rzeczy, które dodają wartości i piękna do naszego życia.
Andrew Matthews

 

PRZESTAŃ STAWIAĆ OPÓR ZMIANOM

Postęp jest niemożliwy bez zmiany, a ci którzy nie mogą zmienić swoich umysłów nie mogą zmienić niczego.

George Bernard Shaw

 

PRZESTAŃ ZWRACAĆ UWAGĘ NA ETYKIETKI

Kiedy bierzemy ludzi takimi, jakimi są, robimy ich gorszymi; kiedy traktujemy ich tak, jakby byli tym, czym być powinni, doprowadzamy ich do tego, co zdolni są osiągnąć.
Johann Wolfgang von Goethe

 

PRZESTAŃ SIĘ BAĆ SWOICH STRACHÓW

 

 

 

PRZESTAŃ SZUKAĆ WYMÓWEK

Człowiek naprawdę wolny to taki, który może odrzucić zaproszenie na obiad nie podając żadnej wymówki.
Jules Renard

 

ODETNIJ SIĘ OD TOKSYCZNYCH LUDZI

Niektórzy ludzie, niezależnie od płci i wieku, to prawdziwi specjaliści od zadręczania innych i manipulowania nimi. Potrafią sterroryzować cię głośnym mówieniem albo zamrozić ciszą i obojętnością. Twoje sukcesy nie robią na nich żadnego wrażenia, bo zauważają tylko własne osiągnięcia. Opowiedz im o swoich projektach, a w okamgnieniu wykażą ci ich bezcelowość. Po mistrzowsku potrafią wywołać w tobie zwątpienie we własne siły, zdolności i umiejętności. Są pogardliwi, traktują cię z góry, a ty dajesz się im wodzić za nos i pokornie pochylasz głowę. Cechuje ich nieznośna protekcjonalność i arogancja. Są próżni, pyszałkowaci, nieautentyczni. Bywają okrutni, gwałtowni i złośliwi. (…) W miarę upływu lat wytwarzasz w sobie postawę ofiary, osoby zależnej, posłusznej i zniewolonej. To skutek nawarstwiania się niemiłych uwag i innych przykrości, których doznajesz. (…) Jeśli nie skończysz z tym już teraz, nie krzykniesz jak reżyser na planie “cięcie!!”,to w końcu cię zupełnie zniszczą. Człowiek, który nie szanuje siebie, idzie przez życie ze spuszczoną głową traci zdolność by kochać i być kochanym. Nie czekaj, aż znajdziesz się pod ścianą…Masz tylko jedno życie i nie ma powodu, żeby nie było ono szczęśliwe i spokojne.

Na szczęście jest wielu ludzi z którymi można spędzać przyjemne chwile, pozbawione arogancji, cynizmu, bezczelności, zawiści, zazdrości, złej woli i nieprzychylności.
Pierre Haineault

 

ZAPOMNIJ O PRZESZŁOŚCI

Przeszłość pociągnie was ku ziemi, każe wyłapywać szepty wiatru i bezsensowne opowieści drzew ocierających się o siebie. Będziecie rozszyfrowywać dziwne kody, próbować złożyć w całość to, co się rozpadło. To zupełnie bezcelowe. Przeszłość jest wyłącznie ciężarem: kulą u nogi, kamieniem u szyi.
Lauren Oliver

 

ODPUŚĆ ZBYTNIE PRZYWIĄZYWANIE SIĘ DO RZECZY

Dopiero gdy wszystko stracimy, jesteśmy wolni żeby robić cokolwiek. 
Tyler Durden

 

PRZESTAŃ ŻYĆ W SPOSÓB JAKI INNI OD CIEBIE OCZEKUJĄ

Nie pozwól by hałas opinii innych, zagłuszył Twój wewnętrzny głos.
Steve’a Jobs

 

PRZESTAŃ UŻALAĆ SIĘ NAD SOBĄ

Możemy użalać się nad sobą i opłakiwać to, co straciliśmy, albo możemy wykorzystać porażki i stratę jako bodziec do rozwoju. Ostatecznie wybór zawsze należy do nas.

 

CO ROBIĆ ABY BYĆ SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM

 

—————————————————————————————————

Źródło