ZDROWIE

Czy wiesz co wpływa na starzenie się twojej skóry?

April 20, 2016, Author: Anca

Starzenie się skóry – jest naturalnym procesem lecz czasami nieświadomie go przyspieszamy. Oto, co może wpływać na starzenie się skóry:

  1. Mało snu… Nie wysypiając się, odbierasz swojej skórze czas na regenerację. Kobiety, które źle sypiają mają więcej zmarszczek i przebarwień, a ich skóra jest mniej elastyczna i słabiej się regeneruje.
  1. Makijaż 24 h… współczesne kosmetyki do makijażu nie przyspieszają starzenia się skóry lecz noszenie makijażu od rana do wieczora. Pamiętaj o demakijażu!

f8ae53546b933348121647f8326cd150

  1. Solarium… Opalona skóra wygląda zdrowo i ładnie, ale zbyt częste korzystanie z solarium bardzo ją niszczy i zwiększa ryzyko powstawania czerniaka.
  2. Złość piękności szkodzi… Gniew podwyższa ciśnienie krwi, przez co twarz staje się czerwona. Cienkie naczynka błyskawicznie się rozszerzają i bardzo łatwo pękają. Pod oczami pojawiają się cienie, a skóra na czole i policzkach zaczyna się przesuszać. Wykonuj masaż twarzy, który uwolni napięcie i rozprostuje zmarszczki.
  3. Szok temperaturowy… Jeśli masz słabe naczynka, unikaj nagłych zmian temperatur – tylko w ten sposób uchronisz je od pękania.
  4. Mało wody… Pamiętaj o nawadnianiu organizmu, czyli wypijaniu co najmniej 1,5 litra płynów dziennie.
  5. Papierosy… jeśli je palisz to wiesz ze oprócz raka płuc grożą ci zmarszczki palacza (wokół ust) oraz szara, gorzej dotleniona i bardziej podatna na starzenie się skóra.
  6. Słone i słodkie… Lubisz intensywne smaki, słodkie, słone, pikantne? Pamiętaj, że twoja skóra ma zupełnie odmienne gusta kulinarne i na twoje kaprysy zareaguje pryszczami. Ostre dania osłabiają też naczynka krwionośne, co może prowadzić do nieestetycznych pajączków.
  7. Drapiesz, skubiesz, wyciskasz… Wyciskanie pryszczy wydaje ci się najszybszym sposobem na rozprawienie się z niechcianymi intruzami na twarzy? To błąd, nie dość, że roznosisz zakażenie na inne obszary, to jeszcze rozdrapana krosta dłużej się goi.
  8. Kosmetyki nie dla ciebie… Od lat używasz tego samego kremu do cery tłustej, bo kiedyś miałaś krosty? A może na wszelki wypadek stosujesz krem do cery wrażliwej? Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą zaszkodzić twojej cerze. Zanim więc kupisz drogie kosmetyki skonsultuj się z kosmetyczką lub dermatologiem i poproś o określenie potrzeb twojej skóry.

 

4888bb062eb145ef8e41782d853f4ce0

 

Zdjęcia:
pinterest.com