ODCHUDZANIE, PORADY

Jaka dieta jest najskuteczniejsza? – Zmiana nawyków!

May 13, 2016, Author: Anca

Niewielu z nas lubi zmiany, które wywracają stały porządek rzeczy całkowicie do góry nogami. Słuchamy wielu rad dotyczących diety – pij szklankę wody rano z cytryną, jedz śniadanie, wypijaj 2,5l wody dziennie, unikaj bananów ect. ect. ect. … ale ciężko wprowadzić je w życie.

Dlaczego?

Ze względu na siłę naszych przyzwyczajeń. Nawet, jeśli bardzo chcemy, zapasy naszej motywacji nie wystarczają nawet na tydzień. To normalne i nie można się załamywać. Znajdź w sobie pozytywny upór! Nie poddawaj się!  Zmień nawyk!

Należy pielęgnować w sobie motywację i obrać realny cel. Każdą ze zmian należy wprowadzać bardzo powoli, wręcz mozolnie, pojedynczo i nie przejmować się drobnymi odstępstwami od reguły. Kiedy zauważymy pierwsze efekty zdrowszego odżywiania, poczujemy, że mamy siłę sprawczą, – że to działa i wychodzi nam świetnie – dostaniemy kolejny zastrzyk pozytywnej motywacji.

Stopniowo zmieniając nawyki z biegiem czasu zmienimy siebie. 

Motywacja każdej osoby jest inna, poza poprawą stanu zdrowia i sylwetki każda osoba inaczej będzie przeżywać utratę masy ciała. Najbardziej istotne jest to by odpowiedzieć sobie na pytanie, „dlaczego chcesz schudnąć”? I to pragnienie w sobie pielęgnować.

 

 Aby zmienić niechciany nawyk, należy zastąpić go nowym.
Aby zmienić niechciany nawyk, należy zastąpić go nowym.

ZAPRASZAM NA CIĄG DALSZY 

 


Zdjęcie:  pinterest.com