CIAŁO, ODCHUDZANIE

Jakie ćwiczenia odchudzają najbardziej?

May 30, 2016, Author: Anca

Pamiętam ten dzień, kiedy podjęłam decyzje o odchudzaniu. Szybko zorientowałam się, że do walki z moimi kilogramami potrzebne mi będzie zmiana nawyków nie tylko żywieniowych. Wiedziałam, że musze zacząć się ruszać. Zadałam siebie wiec pytanie: JAKIE ĆWICZENIA ODCHUDZAJĄ NAJBARDZIEJ? Przekopałam fora internetowe, poczytałam opinie, komentarze i znalazłam ćwiczenia, które pomogły mi osiągnąć mój cel.

Myślę, że Ewy Chodakowskiej przedstawiać nie trzeba. Większość Polek nie tylko słyszała o niej, ale próbowała z nią ćwiczyć. Jej wysoka kultura osobista, sportowy talent i empatia skradły serca wielu milionów fanek na całym świecie.

Prezentowane przez Ewę metamorfozy swoich podopiecznych wywołują efekt śnieżnej kuli, inspirują do walki o lepsze zdrowie, samopoczucie i sylwetkę. Ale jak się do tego zabrać? Jak zrobić pierwszy krok i zacząć? Na pewno słyszałaś już od znajomych, koleżanek, że jej programy są bardzo intensywne i wymagające.

Pierwszy krok

Na początku postaraj się wypracować w sobie nawyk, np. 3 razy w tygodniu ćwiczę z Ewą pół godziny- najlepiej zaznaczaj w kalendarzu, że wykonałaś trening. Nie przejmuj się, że nie wykonujesz tak perfekcyjnie ćwiczeń tak jak Chodakowska. Staraj się i ciągle próbuj. Aby dodać Ci odwagi przyznam się, że najważniejsze to zacząć. Ja nie potrafiłam wykonać nawet rozgrzewki, tak słabą miałam kondycję. Tutaj warto zrobić sobie zdjęcie przed metamorfozą i zmierzyć obwody centymetrem.

 

Drugi krok

Słuchaj uważnie wskazówek Ewy. Bardzo ważne uwagi techniczne zwiększą Twoje bezpieczeństwo podczas treningu, ułatwią Ci go oraz podniosą jego intensywność. Możesz zrobić tak jak ja: najpierw obejrzeć dokładnie ćwiczenia, a dopiero potem zrobić trening. Może dla niektórych osób wydawać się to zabawne, ale mi oglądanie ćwiczeń przed treningiem początkowo bardzo pomogło. Cóż inny fakt jest taki, że zawsze byłam sportową gapą i unikałam wf-u. Nawet dla takich osób jest nadzieja, wystarczy chcieć. Jeśli nie miałaś odwagi wcześniej, zrób zdjęcie i pomiary teraz, warto! Dasz radę.

 

Trzeci krok

Trochę czasu zajmie Ci doskonalenie techniki, tak, aby móc wykonać trening w większości poprawnie. W zależności od początkowej kondycji może to być tydzień lub miesiąc.  Staraj się podnosić poprzeczkę coraz wyżej. Ewa radzi by na tym etapie najpierw zwiększyć zakres ruchu, a następnie przyspieszyć. Możesz też dołożyć 1-2 treningi w tygodniu, tak, aby pamiętać o jednym dniu na regenerację organizmu.

To twoje pół godziny, wykorzystaj je na maxa.

 

Czwarty krok

Zacznij interesować się zdrowym stylem życia i powoli zmieniaj swoje nawyki. Nie zapominaj o nawodnieniu po treningu. Na blogu znajdziesz również inny mój wpis o tym jak dobrać program treningowy Ewy Chodakowskiej do swoich możliwości – zapraszam.

 

Ciesz się dobrym samopoczuciem po treningu. Bądź z siebie dumna i zadowolona, że podjęłaś próbę, że Ci się chciało, że się nie poddałaś, chociaż było trudno i pot ściekał Ci po czole. Poradziłaś sobie, sapałaś strasznie, choć Ewa potrafiła jeszcze spokojnie mówić bez zająknięcia- nie ważne. Z każdym kolejnym treningiem będzie Ci coraz lepiej szło. To normalne, że nie potrafimy wykonywać ćwiczeń tak doskonale jak sportowcy. Próbuj próbuj próbuj. Efekty Cię zaskoczą.