UMYSŁ

Metoda na stres

April 13, 2016, Author: Anca

Stres towarzyszył ludziom już od początku pojawienie się Homo Sapiens na naszej planecie. Dawniej człowiek potrafił jednak ten stres bardzo szybko rozładować poprzez fizyczną pracę mięśni – ucieczki, walki, etc. W obecnych czasach (mam na myśli  miejsca dalekie od konfliktów zbrojnych) większość z nas przesiaduje całymi dniami w biurach i nie odciążamy organizmu prawidłowo – gdyż nie każdy ma czas na uprawianie sportu.

Na wystąpienia publiczne przed innymi ludźmi, które powodują u nas stres, nasz organizm przygotowuje taką samą reakcję jak kiedyś dla człowieka uciekającego w puszczy przed dzikim zwierzęciem. Zatem nasze ciało jest gotowe do wykonania dużego wysiłku, a my go nie wykorzystujemy. Bo naszym zadaniem jest pozostać na miejscu i coś powiedzieć, a nie uciekać. Powoduje to, że energia, która została uwolniona przez ciało nie może znaleźć fizycznego ujścia. Jest to sytuacja biologicznie negatywna, a wywołana reakcja powoduje wówczas napięcia i blokady w różnych częściach naszego ciała. Między innymi kark jest takim miejscem, w którym możemy powiedzieć, że kumuluje się nierozładowany fizycznie stres. Osoby silnie przeżywające stres mogą odczuwać mocny ścisk w żołądku, drżenie różnych części ciała. Następuje zmiana wysokości i natężenia głosu, nerwowy chichot, mdłości i/lub biegunka. Mogą pojawiać się negatywne myśli, lęk i agresywne zachowania.

Jak wiec ten stres rozładować? Istnieje wiele technik. Moją ulubioną techniką walki ze stresem jest bieganie – naprawdę pomaga. Dzisiaj znalazłam inną metodę. Wystarczy tylko spojrzeć na poniższy poniższy filmik i oddychać zgodnie z rytmem pojawiających się i znikających zarysów figur geometrycznych. Działa?

 

metoda na stres w chicpl.com
metoda na stres w chicpl.com

 

Źródło:
szkolarelacji.pl
pinterest.com