PORADY

Nadwrażliwość zębów?! Nie dzięki! 5x jak sobie pomóc

April 18, 2016, Author: Anca

Nagły przeszywający ból, który wbija się aż do mózgu i pozostawia nieprzyjemną gęsią skórkę na plecach, znasz to? Ten post jest dla Ciebie.

NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW

1. Delikatnie szczotkuj zęby, doskonal technikę, nie siłę. Agresywna technika mycia sprzyja odsłanianiu kanalików zębinowych i wystąpieniu nadwrażliwości. Ale agresywna, czyli jaka? Jeśli po miesiącu używania Twoja szczoteczka ma już przedziałek na środku i włosie wygięte w cztery strony świata.

2. Średnia twardość włosia szczoteczki nie jest dla Ciebie, jeśli masz nadwrażliwość. Stosuj miękkie włosie, najlepiej równej długości.

NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW

3. Zmień nawyki dietetyczne. Często pijemy kwaśne napoje jak kawa, napoje gazowane, jemy owoce. Ale czy wiesz, że nie powinno się po nich od razu myć zębów? Kwaśne pH rozpuszcza naturalne składniki mineralne, a mechaniczne szczotkowanie tylko nasili proces rozpoczęty przez kwasy. Odczekaj pół godziny, popij szklaną wody kwaśny posiłek.
Zawarte w diecie kwasy powodują w następstwie erozji nie tylko utratę twardych tkanek zęba, ale także otwierają zewnętrzne ujścia odsłoniętych kanalików zębinowych.

4. Mniej past wybielających, które zawierają silne środki ścierne, więcej delikatnych lub specjalnie znoszących nadwrażliwość. Nadwrażliwość znoszą związki fluoru, strontu, szczawiany żelaza, glinu i potasu, arginina i węglan wapnia, fosfokrzemiany. Jeśli kuracja po 2 tygodniach regularnego stosowania pasty nie przynosi poprawy należy odwiedzić swojego dentystę.

5. Czas działa na naszą korzyść. Nadwrażliwość opisywana, jako nadmierna reakcja na nieszkodliwe bodźce wywołuje powstanie naturalnej tkanki ochronnej wewnątrz zęba. Blokuje to powstawanie dolegliwości bólowych. Pamiętaj, że o nadwrażliwości mówimy, kiedy ból jest ostry, krótki, zlokalizowany i powstał pod wpływem określonego bodźca. Może to być zimno, ciepło, dotyk, słodki, kwaśny smak pokarmów.

W razie wątpliwości zapytaj dentystę!

NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW

 

 

 

Zdjęcia:
pinterest.com