PORADY

Pamiętajcie o ogrodach

April 23, 2016, Author: Anca

I dokąd uciec. W za ciasnym bucie. Gdy twardy bruk. Są gdzieś daleko. Przejrzyste rzeki. I mamy XX wiek. Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście… kto nie zna tej piosenki?

Kto z nas nie lubi siedzieć w cieniu drzew i patrzeć na przyrodę? Wiosna ruszyła, usiądźcie w parku lub zaproście ją do domu.

OGRÓD W DOMU

Jak to zrobić? To bajecznie proste, a do tego wzbogaci design waszego mieszkania, doda świeżości i przyciągnie uwagę. Wybór mamy ogromny, można hodować drzewko z pomarańczami, cytrynami lub ananasem. W sklepie wybieramy odmiany wedle upodobań, rośliny sprzedawane są w plastikowych w doniczkach. Do tego od razu komponujemy osłonki tak, aby doniczka się zmieściła i pasowała kolorystycznie do naszego wnętrza. I voila, gotowe!

KWIATY

Można wybrać ciekawe rośliny ozdobne lub kwitnące. Przyjemny zapach świeżych kwiatów będzie unosił się w mieszkaniu. A ciekawie dobrana kolorystyka osłonek na doniczki i barwnych kwiatów zmieni wasze wnętrze.

Screen Shot 2016-04-23 at 10.12.13

 

ZIOŁA

Ugryź ten temat również praktycznie (dosłownie!). Warto kupić jedną dłuższą doniczkę, jest tańsza niż pojedyncze sztuki i zrobić w środku własny zielnik. Świeża pachnąca bazylia do kanapek, orzeźwiająca mięta do wody w upalne dni. Najlepszy afrodyzjak do zup- lubczyk, zawsze świeża natka pietruszki, tymianek, rozmaryn.

Screen Shot 2016-04-23 at 10.09.52

 

PIELĘGNACJA

Jak we wszystkim ważny jest umiar i złoty środek. Większość roślin będzie się dobrze czuła w miejscu z umiarkowanym dostępem do światła i podlewana niewielką ilością wody, co około 2 dni. Obserwuj! Nie tylko jak kwitną, ale czy np. liście nie opadają w dół (za mało wody) lub nie stają się żółte (zbyt słoneczne miejsce).

Dbaj o swoje rośliny, a odwdzięczą Ci się bujną relaksującą zielenią.

 

growing-eggplant-on-balcony

growing-carrots-on-balcony

growing-lettuce-on-balcony

herbs-in-pots

Apartment-Balcony-Decorating-ideas-32

Apartment-Balcony-Decorating-ideas-30

Apartment-Balcony-Decorating-ideas-44

Apartment-Balcony-Decorating-ideas-22

balcony-garden-design-tips-3_mini

23c2ede7cae01630edf75b36c678d039

1b3580915942ea3e9ce758b9ce8516de

 

Zdjęcia:
pinterest.com 

comments (2)