UMYSŁ, ZDROWIE

Poskromić złośnicę (PMS)

March 6, 2016, Author: Anca

Rozdrażnienie, smutek i wybuchowość to sygnał, że zbliża się miesiączka. W tym czasie władzę nad naszym życiem przejmują hormony. Sprawdźmy, jak możemy złagodzić fizyczne dolegliwości i sprawić, by w tych dniach dopisywał nam dobry humor.

Na zespół napięcia przedmiesiączkowego, znany jako PMS (Premenstrual Syndrome), cierpi prawie 95 proc. kobiet. Związane z nim dolegliwości towarzyszą nam od momentu dojrzewania aż do okresu przekwitania. Jednak jego skutki najbardziej odczuwają panie w grupie wiekowej 30-40 lat.

SPOSOBY NA PMS

pms-01

 

PREPARATY Z APTEKI

W tych trudnych dniach możemy stosować dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, rozkurczające i uspokajające. Polecane jest również spożywanie wapnia (rozluźnia mięśnie, działa przeciwobrzękowo) oraz magnezu (koi nerwy). Warto się też wspomagać środkami witaminowo-mineralnymi na bazie roślin, np. homeopatycznymi.

Jeśli mimo zastosowanych środków, dolegliwości nie mijają lub stają się bardziej uciążliwe lub boleśniejsze, a także zaburzają naturalny rytm dnia, skonsultujmy się z lekarzem ginekologiem lub endokrynologiem. Po zbadaniu poziomu hormonów, lekarz doradzi odpowiedni sposób na złagodzenie objawów PMS.

 

linia

ŹRÓDŁO I ZDJĘCIA:

www.nazdrowie.pl
portal.abczdrowie.pl
kobieta.wp.pl
pinterest.com
secretosdechicas.es