ODCHUDZANIE, PRAWIDŁOWA DIETA

Suplementy diety wspomagające odchudzanie

May 23, 2016, Author: Anca

SUPLEMENTY DIETY WSPOMAGAJĄCE ODCHUDZANIE

 

Co zawierają? Jak działają? Które z nich są najskuteczniejsze?

Suplementy diety wspomagające odchudzanie zawierają najczęściej substancje chemiczne i składniki mineralne uczestniczące w naturalnych szlakach metabolicznych jak L-karnityna, L-tyrozyna, cynk czy chrom.

Do tego mogą zawierać witaminy, mikro- i makroelementy, jako uzupełnienie dobrze zbilansowanej diety. Dodawane są często ekstrakty z pomarańczy, ziół czy zielonej herbaty.

 

Jak działają?

 

Działają na świadomość człowieka, że robi coś by schudnąć, czyli z siłą równą placebo. Żaden z tych środków nie został przebadany czy naprawdę działa. W sumie takie badanie jest niepotrzebne, gdyż są to substancje o wątpliwym działaniu, bo wątpliwym przyswajaniu, czyli bardzo bezpieczne. Na pierwszym miejscu w składzie tabletek, występuje bardzo często celuloza- czyli po prostu wypełniacz, nadający tabletce masę, nie ulegający trawieniu.

Które są najskuteczniejsze?

 

Myślę, że te najdroższe najskuteczniej uszczuplają portfel. Cena to średnio 15-30zł za opakowanie, które wystarczy na miesiąc. Czy nie lepiej kupić warzywa i owoce w tej samej cenie? Na pewno zdrowiej i smaczniej!

 

 

JAKA JEST RÓŻNICA MIEDZY LEKAMI A SUPLEMENTAMI DIETY
JAKA JEST RÓŻNICA MIEDZY LEKAMI A SUPLEMENTAMI DIETY

comments (1)

  • avatar image
    Ostatnio szukałam informacji na temat suplementów na odchudzanie i znalazłam taki artykuł może komuś się przyda http://zdrowenowosci.pl/calominal-opinie-a-odchudzanie/ Pozdrawiam

    Ewa

    June 9, 2016 Reply