ZDROWIE

Jak wyprzedzić nowotwór?

April 25, 2016, Author: Anca

Bieganie jest inspirujące, pozwala uporządkować myśli i znaleźć czas tylko dla siebie. W ciężkich chwilach trzyma nas przy życiu, wycisza, aby nie dać się zwariować.

Marzena to z wyglądu zwykła młoda kobieta wysoka, szczupła, jest pogodna i energiczna. Należy do tych konkretnych babek, które wiedzą czego chcą i ma uśmiech przyklejony do twarzy. Nie traktuje innych z wyższością, nie użala się nad sobą, za to zaraża pozytywną energią i pasją do biegania. Dzięki swojemu uporowi organizuje w całej Polsce biegi masowe (Poznań, Gdynia, Wrocław, Świdnica) przy okazji, których promuje się badania profilaktyczne piersi. Rozmawia się tam głośno, edukuje, jak dbać, jak się badać i kiedy iść do lekarza z piersiami.

 

86479684abafb7d7f838607ebdfc48e5

 

Ta skromna Polka, Marzena Michalec, poruszyła masę kobiet. Opisała na blogu kobietawbiegu.pl swoją walkę z nowotworem piersi. Wygrała. Teraz zachęca, motywuje i podaje rękę do każdej kobiety, która chce być zdrowa. Nie jestem w stanie opisać ile takie wspólne spotkanie biegowe daje wsparcia osobom z podobną historią lub osobom, które nadal muszą walczyć. Dlatego ten bieg porusza bardziej psychicznie niż fizycznie.

Sama Marzena o sobie mówi tak „Stawiam sobie poprzeczkę wysoko. Bo jakie byłoby życie bez celu? Bezcelowe! Mój cel, to pokonywać swoje słabości – te małe i te większe: w biznesie i poza nim. Być może brzmi to górnolotnie, ale zaufaj mi. Mobilizacja i pęd do osiągnięcia sukcesów drzemie w każdym z nas.

 

majorka7

 

Daję Ci prosty przepis na to, jak nasze codzienności traktować z dystansem, a problemy, które są składową częścią życia, rozwiązywać, a nie przed nimi uciekać.”

Taka jest właśnie Marzena, waleczna, pełna życia i energii. Poprzez bieganie dociera do ogromnej liczby kobiet, przekonuje by łączyć pokonywanie barier fizycznych i psychicznych.  Wygrała walkę, a teraz zachęca inne kobiety by były pierwsze przed nowotworem.

Zdjęcia:
pinterest.com 
kobietawbiegu.pl